bazowy chillbox z wiatrołapem

Można powiedzeć, że to bazowy chillbox 35 na pozwolenie, z dwoma łazienkami i dwoma sypialniami, ten jednak jest bardziej całorocznym rozwiązaniem dopasowanym do naszego polskiego klimatu. Postawisz go w górach czy na Podlasiu i będzie to bardzo efektywne schronienie przed zimnem. Budynek jest w grubszej konstrukcji niż niektóre wersje chillboksa, szerokośc słupa to 19,5 cm czyli do zastosowania wełny 25-30 cm normalna konstrukcja ma 16 cm i wtedy można zastosować 15 wełny plus 5 / wełny lub innego materiału ekologicznego/.

Jak przekonujemy wszystkich inwestorów lepiej na początku wydać na grubszą, bardziej pasywną ścianę i potem mniej grzać. Ten domek przy zastosowaniu pompy ciepła kwalifikuje się jako pasywny. Wszystkie nasze domki są niskoenergetyczne, na granicy pasywności, ale to od źródła ciepła zależy czy ten ostateczny wskaźnik osiągniemy.

Tu chronimy masy ciepła dzięki wiatrołapowi, który zawiera część na szafę zewnętrzną, którą kochają panie domu, bo buty i ubłocone akcesoria typu zabawki zostawiamy tam i zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek.

Na górze to co w poprzednich projektach duża i mała sypialnia, łazienka prywatna / jeśli ma być komfortowa to wyrzućmy pralkę na dół. I mała dolna łazienka, w której możemy sobie darować prysznic na rzecz pralki i fajnej szafy na pranie / czy brudy nad nią.

Oczywiście w ramach rozwoju rodziny, polecamy dobudować sobie na zgłoszenie oranżerię szczelną, a jeśli to tylko użytek wakacyjny to można zastosować tysiąc pomysłów na ażurowe zadaszenia.