KONCEPCJA DO PROJEKTU FORMALNEGO, ANALIZA DZIAŁKI

25 marca 2020 marcelina
PRZYGOTOWANIE DZIAŁKI i PROJEKTU DO POZWOLENIA NA BUDOWĘ, PRZEKSZTAŁCENIA, WSPÓŁPRACA Z URZĘDAMI, WARUNKI ZABUDOWY,  WYSTĄPIENIA FORMALNE

Nawet najprostszy domek na zgłoszenie to też procedura. Informujemy o tym każdego potencjalnego klienta i nie sprzedajemy Wam projektu póki nie upewnimy się, że możecie go zbudować. Staramy się w instrukcjach mailowych i tu na stronie w zakładce wiedza pokazywać Wam jak samodzielnie przechodzić procedurę / artykuł. zgłoszenie domku rekreacji indywidualnej wcale nie jest takie proste/. Niestety często Wasze działki, aktualnie nie nadają się pod zabudowę, albo sprawa jest trudna i wymaga czasu. Wtedy w trybie długofalowej współpracy rozwiązujemy te problemy, często kończy się na zmianie planu zagospodarowania przestrzennego, wykonania opracowań, które umożliwiają wyłączenie z produkcji rolnej.

Ważnym etapem jest występowanie o Warunki Zabudowy, które my zawsze konsultujemy z gminami, zależy nam na harmonijnym rozwoju wsi i terenów rolnych. Bo nie jesteśmy firmą która zrobi “wszystko dla inwestora byle by sprzedać projekt” – tylko grupą wykształconych projektantów, mamy też naukowców, którzy biorą odpowiedzialność za kształtowanie przestrzeni i przekonujemy naszych inwestorów do rozwiązań, które będą dobre i dla krajobrazu i dla rozwoju regionalnego i dla społeczności i oczywiście są zrównoważone ekologicznie w maksymalnym możliwym stopniu. Jeśli inwestor ma inne podejście po prostu się z nami nie dogada.

Jako podstawowa usługa, sprzedajemy Wam projekt gotowy budynku na zgłoszenie z projektem budowlanym / wg. nowego prawa bud./ lub dokumentację wraz z przygotowaniem papierów na zgłoszenie bez projektu budowlanego. Tu przygotowanie dokumentacji jest w cenie projektu.

Poszczególne operacje rozwojowe są wyceniane indywidualnie, gdyż często wymagają zespołu operacyjnego czasem nawet z prawnikiem.

Ceny powyższych usług:
  • podstawowe zdalne sprawdzenie możliwości działki – analiza planów przestrzennych, kontakt z gminami, sprawdzanie dokumentów wyższego rzędu np. obszarów Natura 2000 czy innych mających wpływ na możliwości inwestowania na działce – 500 zł netto
  • podstawowa wizyta projektanta  na działce żeby poznać, omówić temat, sporządzić notatki ze spotkania – 500 zł / netto
od Warszawy po Pomorze, w dolnej części polski może być konieczna dopłata za paliwo czy nocleg/
  • wstępna baza inspiracji, koncept ideowy tego co można zrobić na tej działce, lub wstępna wizja aranżacji na działce, w momencie kiedy ten koncept ideowy nie jest potrzebny – 3000 zł netto/ ten koncept wraz ze szkicami obiektów często jest podstawą do wystąpienia o warunki zabudowy.
  • przy projektach na zgłoszenie na tej podstawie rysuje się plan aranżacji działki do zgłoszenia, przy pozwoleniu na budowę w tym momencie wkracza architekt, wykonujący PZT i tworzy oficjalne opracowanie pod projekt budowlany cena ok. 5000 zł / w zależności od ilości przyłączy, obiektów. Oficjalne PZT jest potrzebne często przy wyłączeniu z produkcji rolnej, uzgodnieniu energii elektrycznej, więc czasem jest wymagane przy obiektach na zgłoszenie. Najlepiej jak robi to lokalny architekt, my się tym nie zajmujemy. Często rysujemy tylko PZT / czyli koncepcję na mapie do celów projektowych, żeby lokalny architekt nie musiał od nowa ustalać szczegółów z klientem.
  • przy inwestycjach turystycznych lub dla wymagających klientów ideowy plan aranżacji rozwija się i projektuje szczegółowo zagospodarowanie działki, ponieważ to nie tylko sam domek jest atrakcją ale wszelkie inne elementy zagospodarowania od wiaty śmietnikowej po budynki sauny i gospodarcze, tarasy, zadaszenia tworzą klimat miejsca- ceny są ustalane indywidualnie – po opracowaniu wstępnej idei co tam w ogóle ma być.

Po wykonaniu tych czynności można dopiero zakupić projekt gotowy. Oczywiście nie trzeba tych czynności zlecać nam, można to wszystko przygotować samodzielnie a u nas kupić tylko projekt gotowy.