NADZÓR I ORGANIZACJA BUDOWY

25 lutego 2020 marcelina

RÓŻNE FORMY NADZORU OD ESTETYCZNEGO PO NADZÓR NAD WSZELKIMI PRACAMI
Nadzór architektoniczny– W większości wypadków, tworzenia inwestycji turystycznych i takich, które mają mieć jakiś wyjątkowy charakter, nasi projektanci pełnią nadzór nad aranżacją, działki, pracami ziemnymi, nasadzeniami i każdym elementem aranżacji działki i budynku.

nadzory wyceniamy indywidualnie ale jest to kwota ok. 8000 zł przy podstawowej jednostce domek z aranżacją. W tym liczone są przyjazdy na budowę, oraz drobne projekty elementów dodatkowych.

Nadzór techniczny i organizacja budowy- to z kolei domena budowlańca, który nadzoruje organizuje lokalne ekipy zamawia materiały, pilnuje ekip, odpowiada przed klientem za wybór najkorzystniejszych cen na rynku/ które ciągle się zmieniają. Mamy takich specjalistów na pomorzu, na Warmii i Mazurach, którzy mogą zająć się Waszą budową nawet jeśli nie korzystacie z naszej ekipy budowlanej. – koszt to od 7000 do 15000 zł netto w zależności od skali zaangażowania. Ta kwota od razu zwraca się w trakcie budowy, bo dzięki wynajęciu nadzoru, unikniemy przepłacania, przestojów na budowie, oszczędzimy nasz czas na koordynację budowy, poganianie wykonawców.

Budowa systemem inwestorsko-gospodarczym – bardzo polecamy budować nasze domki bez żadnego nadzoru, bo taką mieliśmy ideę i wtedy inwestor robi w swoim tempie, etapami, często naszą ekipę używa tylko do postawienia konstrukcji drewnianej a resztę robi sam. Kupując projekt otrzymacie listę materiałów i instrukcję ze zdjęciami jak to robić.