Chillboksy to solidne całoroczne domy, które sia buduje a nie wiezie na miejsce budowy :)

16 listopada 2020 marcelina

Często dostajemy maile o treści „czy dowozicie domek w miejsce x” trzeba to wyjaśnić. Przede wszystkim nie jesteśmy firmą, która „produkuje domki”, szczerze mówiąc wszyscy nas do tego zachęcają, a my projektanci uparcie… trzymamy się slow skali i nie chcemy, żeby nasze domki, w identycznym wyglądzie zalały świat. Poza tym domki mają być w naturze więc często tam się nie da dojechać – i o to chodzi 🙂

Polecamy w tym zakresie konkurencję, jest coraz więcej ciekawych konceptów, które mają swoje fabryki, montażownie.

My działamy na mniejszą skalę, skupiamy się na indywidualizacji projektów i obsłudze projektowej od a do zet, nie jesteśmy zainteresowani produkcją domu z różnych względów.

Jesteśmy małą pracownią projektową, która ma dwie stałe ekipy, które mogą wybudować Wasze domki. Naszą pracą jest bardziej obsługa klienta indywidualnego w oparciu o przepracowane moduły, które ułatwiają nam i przyspieszają pracę. Jednak kluczową usługa jest projektowanie.  Zależy nam bardzo na ekologizacji naszej technologii, budowaniu domków jak najbardziej pasywnych, dlatego architekt Mikołaj ciągle rozwija nasz system i nowe domki są coraz mniej energochłonne, staramy się szukać ekologicznych materiałów i wypełniać nimi konstrukcje. Z drugiej strony Marcelina – pracuje nad indywidualnymi projektami turystycznymi i prywatnymi gdzie moduł projektu budowlanego jest tylko punktem wyjścia do indywidualnego rozwiązania dla danego klienta. Mimo tego, że staramy się bazować na projekcie gotowym, z każdym z naszych klientów pracujemy indywidualnie, komponując dodatki, wykończenie. W sumie, nie powstaną dwa identyczne chillboksy, chyba że w tej samej inwestycji. Naszym marzeniem jest aby nasza obsługa klienta, mogła przepracowywać z Wami telefonicznie i online konfiguracji projektów. Bo efektem finalnym jest i tak realny projekt budowlany, który w nowym prawie budowlanym, wymaga naszej dyskusji o rozwiązaniach ekologicznych oraz ustawienia go w terenie zgodnie z prawem, więc często praca analizy, kompozycji budynku zajmuje nam więcej czasu niż „wypuszczenie” projektu. Dyskutujemy z Wami, z każdym z osobna o rozwiązaniach technicznych, są różne pokrycia dachów, które musimy wymieniać w projektach, także zawsze jest to indywidualna dyskusja, bo projekt, który dostajecie nie wymaga adaptacji.

Generalnie piszemy to po to, żeby pokazać Wam skalę działania, skala jest niewielka, nie mamy fabryki domków ani sztabu ludzi, ale dzięki temu, każdy klient, który się dobije dostanie coś indywidualnego, prawdziwego, przemyślanego.  Domki też buduje się jak normalne, ciężkie domy z porządną izolacją, czas budowy przy super organizacji to faktycznie 3 miesiące spokojnie do stanu surowego zamkniętego.

poniżej nasz aktualny folder / ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY TYCH, KTÓRYM TO CO POWYŻEJ JEST BLISKIE

CHILLBOX FOLDER WORK IN PROGRESS 13112020