Jesteśmy przede wszystkim pracownią projektową i projektantami. Oferujemy projekty gotowe, które adaptujemy do warunków lokalnych i pomysłów naszych klientów. Bazą wyjściową jest duży katalog projektów gotowych, z możliwością zmiany materiału dachu, elewacji, następnie z możliwością dodania dodatków w formie tarasów, oranżerii a nawet łączenia dwóch budynków. Zajmujemy się tez opracowaniem analizy alternatywnych źródeł energii i charakterystykami energetycznymi.

Nasze domy są bardzo nisko energetyczne, a przy wyborze przez klientów odpowiednich źródeł ciepła będą miały status pasywnych.  Projektowane są w małej skali i duchu minimalizmu. Zakładamy, że jeśli człowiek ma przyrodę wokół to nie musi mieć wielkiej przestrzeni wewnątrz domu.

Sami nie zajmujemy się budowami, możemy zaproponować koordynację budowy z naszym managerem, w technologii drewnianej z tradycyjną ekipą budowlaną, lub w ekologicznym prefabrykacie ( ale to jest możliwe dopiero przy dwóch domach ). Zapraszamy do współpracy.

czytaj więcej

Poznaliśmy się z Mikołajem 12 lat temu, kiedy to Marcelina, jeszcze studentka poznańskiej ASP, pracowała jako asystentka w biurze architektonicznym UNI sp. z o.o. u Mikołaja w Warszawie.

Robiliśmy projekty indywidualne, dla deweloperów ale i system projektów gotowych opartych o technologię, którą stworzył Mikołaj, dla klienta. Cały czas na boku tworzyliśmy projekty gotowe i chcieliśmy stworzyć własny katalog projektów gotowych, bardziej regionalnych, które dobrze wpisywały by się w krajobraz. Marcelina jest z Warmii (oryginalnie ze śląska, ale działa na Warmii) i tam jest jeszcze sporo krajobrazu kulturowego, który warto chronić, tworzyliśmy i mamy do dziś w ofercie domy tradycyjne i nowoczesne zgodne z charakterem Warmii i Mazur.

Marcelina artystycznie i naukowo zajmuje się badaniem przestrzeni, tworzeniem kodów tej przestrzeni zasad dla kształtowania architektury. Gdzieś z tyłu za praca zawodową powstaje od dłuższego czasu książka o Architekturze Tożsamościowej Warmii i Mazur, a w niej podstawowe założenie teoretyczne, które mówi: że współczesna architektura, która ma wspierać krajobraz może być: albo nawiązująca formą do dawnej, albo jest minimalistycznym uproszczeniem tradycyjnej formy z zachowaniem kodów danego regionu, okolicy, albo jest zupełnie schowana w teren, czyli częściowo podziemna, współpracująca z fizjotektoniką danego krajobrazu.

I przyjęcie tej zasady strategicznej, daje nam architektom duże pole do popisu w tworzeniu projektów z jednoczesnym etosem zachowania krajobrazu kulturowego, które jest niezbędne tak jak ekologia naszych budynków i działek.

Dlatego w rozwoju naszej marki, możecie się spodziewać, że oprócz prostych chillboxów, które mają klientom pomóc szybko konfigurować projekt, tworzymy z naszymi klientami już teraz koncepty domów częściowo podziemnych, domów skalowalnych ale też cały, czas tam gdzie jest kontekst projektujemy z pełną premedytacją domy tradycyjne, historyzujące.

Wielu architektów, twierdzi, że współcześnie należy robić tylko współczesne bryły, a my uważamy, że trzeba łączyć i spajać krajobraz, doceniać wszelkie elementy stare, ratować budynki historyczne a współczesna architektura wiejska – w której tu się poruszamy- ma przede wszystkim dobrze wyglądać w danym kontekście.

Cały czas rozwijamy pasywność i ekologiczność naszych domów i rozwiązań dla działek.

I tak jak uważamy, że „dom jednorodzinny pod miastem” to bardzo złe urbanistycznie i ekologicznie rozwiązanie, to rewitalizacja terenów rolnych, czy regionów polski, które mają słabą gospodarkę poprzez ludzi, którzy zbudują tam swoje ekologiczne, może nawet autonomiczne osady i będą pracować zdalnie i rozwijać lokalne społeczności – jest dobrym kierunkiem pod, którym się podpisujemy.

marcelina-chodyniecka-kuberska

mgr. sztuki/ arch. w Marcelina Chodyniecka-Kuberska

GŁÓWNY PROJEKTANT

KREOWANIE KONCEPCJI LOKALIZACJI BUDYNKÓW NA DZIAŁCE, KONCEPCJI OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH WRAZ Z ELEMENTAMI BRANDINGU I STRATEGII MARKETINGOWEJ, WSPÓŁTWORZENIE PROJEKTÓW BUDYNKÓW, KREOWANIE MARKI CHILLBOXHOUSES

aktualnie na urlopie ciążowo/macieżyńskim
do listopada 2021

tel.: +48 601-304-596
e-mail: studio@chillboxhouses.com

mikolaj-rek

inż. arch. Mikołaj Rek

ARCHITEKT PROWADZĄCY

OPRACOWANIE PROJEKTÓW BUDOWLANYCH, NADZÓR NAD INNYMI PROJEKTANTAMI, DBAŁOŚĆ O PRAWO BUDOWLANE, ORAZ ROZWÓJ NASZEJ TECHNOLOGII

Mikołajowi nie przeszkadzamy mailami, telefonami, tylko umówione wcześniej narady.
Mikołaj prowadzi swoją pracownię w Warszawie, także z reguły z Warszawskimi klientami spotyka się osobiście. To Mikołaj ma ostatnie słowo przy zmianach w projektach.

ola berezowska mini

Aleksandra Berezowska

Specjalista ds. obsługi klienta i social media

Obsługa klienta / PR / pierwszy kontakt / ofertowanie

tel. +48 603-951-212
e-mail:contact@chillboxhouses.com

Nowych klientów prosimy o kontakt z Olą, w celu zapoznania się z naszymi możliwościami, to od niej otrzymacie Państwo też realną ofertę współpracy, podpiszecie umowę na sprzedaż projektu czy zlecicie naszym projektantom inne usługi.

kontakt pon-pt. / może być po 16.00 / w weekendy odpoczywamy

piotr

inż. arch. / mgr. sztuki Piotr Marek Smolnicki

Kierownik Pracowni Projektowej , architekt wspierający

ZARZĄDZANIE ZLECENIAMI, NADZÓR NAD PRACĄ BIURA PROJEKTOWEGO, DELEGOWANIE ZADAŃ, ALE TEŻ WSPARCIE GŁÓWNEGO PROJEKTANTA WE WPROWADZANIU ZMIAN W PROJEKTACH

Miejsce pracy między biurem pod Olsztynem a rodzinnym Gdańskiem gdzie mieszka na co dzień.

e-mail:studio@chillbohouses.com
tel. + 48 885 757 475

łukasz smolnicki mini

Łukasz Smolnicki

MANAGER EKIP BUDOWLANYCH

ŁUKASZ POMAGA KLIENTOM CHCĄCYM BUDOWAĆ Z DOŚWIADCZONĄ NA NASZYCH DOMKACH EKIPĄ UMÓWIĆ TAKA EKIPĘ, PODPISAC UMOWĘ, SKOSZTORYSOWAĆ PRACE LUB USTAWIA PAŃSTWU BUDOWĘ W EKOPREFABRYKACIE

Kontakt najlepiej, kiedy macie Państwo wybrany nasz projekt, lub najlepiej jesteście już w trakcie konfiguracji projektu i macie z nami umowę.

WAŻNE! NIE POMAGAMY W BUDOWACH PROJEKTÓW INNYCH FIRM.

tel. +48 881 622 266
e-mail: construction@chillboxhouses.com

papiery

jeszcze jej nie ma - powoli rozglądamy się

Osoba do obsługi biura stacjonarnego pod Olsztynem

Ludzie dzielą się na tych co lubią papiery i tych co nie lubią papierów.
My – cała grupa projektantów i ludzie kreatywnych potrzebujemy kogoś, kto dopilnuje naszych papierów, umów, a nawet ma pojęcie o księgowości i rozliczeniach.
Kogoś dla kogo exel to przyjaciel, a porządek w papierach to chluba i duma.
Praca dla osoby lokalnej, w naszym biuro-domku pokazowym pod Olsztynem 12 min. od miasta ale dojazd tylko samochodem, konieczne prawo jazdy. Chętnie z doświadczeniem w administracji.

możliwa współpraca częściowa na parę godzin, już od grudnia 2021 kontakt przez biuro: 885 757 475 lub e-mail:studio@chillboxhouses.com

BUDOWY Z CHILLBOXHOUSES

  • metodą z tradycyjną lokalną ekipą / Warmia i Mazury
  • metodą ekoprefabrykatu do stanu surowego, otwartego  z ociepleniem/ cała polska

Współpracujemy z kilkoma zaufanymi ekipami, którym możemy powierzyć Państwa inwestycje, z naszej strony ze wstępnym nadzorem koordynacyjnym polegającym na przygotowaniu wstępnego kosztorysu, zakresu umowy z ekipą budowlaną, szacowania czy lepiej działać z ekipą budującą tradycyjnie czy budować w prefabrykacie.

Ten dział obsługuje osobiście nasz manager budowy Łukasz Smolnicki, to on wie jakie aktualnie terminy mają ekipy, jakich kosztów budowy należy się spodziewać.