Poznajmy się lepiej – Marcelina Chodyniecka-Kuberska – główny projektant i właściciel firmy

11 października 2020 marcelina

Marcelina Chodyniecka-Kuberska

główny projektant, właściciel marki

Marcelina, rocznik 83, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydział Architektury Wnętrz, gdzie bardziej niż wnętrzami zajmowała się przestrzenią miejską, kulturową, systemami organizacji przestrzeni, projektowaniem krajobrazu kulturowego w pracowniach prof. Włodzimierza Dreszera i prof.Andrzeja Wielgosza u którego robiła dyplomową analizę elementów plastycznych różnych miast – celem tworzenia architektury tożsamościowej.

Po studiach i jeszcze w trakcie pracowała z Mikołajem przy projektach budynków, następnie zajmowała się bardzo poważnie przestrzenią miejską w Olsztynie, jak Asystent Prezydenta Piotra Grzymowicza ds. Estetyzacji Miasta. Nadzorowała tam i koordynowała estetycznie inwestycje w przestrzeni publicznej stosując autorskie rozwiązania systemowe jak strategia meblowania miasta. Stworzyła w urzędzie z międzywydziałowym zespołem System Informacji Miejskiej i Pasażerskiej.

Marcelina w urzędzie zajmowała się też rewitalizacją Starego Miasta, obszaru Koszar Dragonów, wszystkie projekty szeroko konsultowała społecznie, bo w taką metodę pracy z przestrzenią wieży do dziś. Marcelina ukończyła też studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej Zarządzanie Rozwojem Przestrzennym Miast – gdzie uczyła się projektowania procesów przemian i regeneracji miast. Po pracy w Olsztynie Marcelina przeniosła się do innego miasta Jeziorany ze względów osobistych i tam również pracowała jako Asystent Burmistrza Macieja Leszczyńskiego ds. Przestrzeni Publicznej i z powodzeniem realizowała projekty rewitalizacyjne. Całe życie zawodowe Marcelina oprócz prac dla urzędów prowadziła własną firmę projektową, która robiła i wnętrza komercyjne i koncepcje budynków i tożsamości marek. Wyspecjalizowała się w obiektach turystycznych, i komercyjnych obiektach usługowych typu restauracje, apartamenty na wynajem, tą praktyczną wiedzę rynkową cały czas wykorzystuje przy tworzeniu marek / układów chillboksów dla naszych klientów. Tak by stosując nasz moduł, tak naprawdę każdy kto chce działać komercyjnie z chillboxem miał zupełnie indywidualne rozwiązanie dopasowane do jego tożsamości.