PROJEKTY INDYWIDUALNE

25 kwietnia 2020 marcelina

Jako normalna pracownia projektowa, której projektanci chcą się rozwijać i tworzyć nowe rzeczy oczywiście przyjmujemy zlecenia na projekty indywidualne. Czasem są to indywidualne mikrodomki zupełnie nie przypominające bazowego chillboksa, a czasem bardzo duże, luksusowe domy. Z projektami indywidualnymi pracujemy tylko w formule od a do zet – czyli od koncepcji, przez pozwolenie na budowę, po nadzór estetyczny nad budową a także projekty wnętrz. Często łączymy się w zespół np. z architektem wnętrz, którego styl będzie najbardziej pasował albo współpracujemy z wnętrzarzem, którego wybrali inwestorzy bo znają się i rozumieją. Ale pilnujemy architektury do końca na budowie, bo to w detalach, które się ostatecznie wybiera, umiejętnych kompromisach z budowlańcami tkwi efekt zamierzonego projektu. Nie szalejemy z cenami, staramy się projektować ekonomicznie ale i ekologicznie, więc budynki i tak mają wysoki standard.

 

Projekty indywidualne to czas. Trzeba dać sobie na to czas, na koncepcje, na to żeby poznać oczekiwania klienta, na to, żeby architekci zaproponowali ciekawe linie myślenia. Projektów indywidualnych nie robi się na termin 🙂  To jest przygoda z projektowaniem swojej przyszłej przestrzeni gdzie naprawdę każdy promień światła jest ważny. Żeby zaprojektować dobry dom w przyrodzie, a z takimi mamy głównie do czynienia to warto jechać na działkę kilka razy, o różnych porach. A potem weryfikować w terenie pierwsze koncepcje. My bardzo dużą uwagę przywiązujemy do lokalizacji budynku na działce, często dopasowujemy budynek do istniejących drzew i zawsze planujemy widoki z okien. Standardowo tworzymy makietę domu w 1:1 w terenie z inwestorami, z tyczek i sznurków a czasem z rusztowaniem, żeby zobaczyć widok z piętra 🙂  To jest serio ważne i tak lubimy pracować, nie jesteśmy wszechwiedzącymi operatorami 3d maksa, którzy z nad swoich wielkich monitorów w miejskich biurach kreują idealne wizje, które potem wyglądają jak pięść w oko w realnej rzeczywistości.  Projektujemy na prostym programie 3d, który na prawdę dobrze odwzorowuje rzeczywistość i pozwala nam na narady 3d z klientami, gdzie wchodzimy w obiekt na spotkaniach i możemy wszystko realnie pomierzyć i sprawdzić. Renderów nie robimy, bo nie musimy nikomu tego projektu sprzedać, inwestor uczestniczy zawsze w pracy, więc zna swój wirtualny dom doskonale i potem szybko chce się nim cieszyć w realiach.

Projekt indywidualny realizujemy partiami, ale cały czas działając z bryłą budynku, wnętrzem i otoczeniem. Te trzy elementy projektujemy równolegle, warstwa po warstwie. Najpierw koncepcja, potem zaawansowana koncepcja z materiałami, potem projekt budowlany, potem elementy wykonawcze na budowie w ramach nadzoru. Podpisujemy umowę na całość, rozliczamy się partiami w miarę postępów prac.  Nie określamy terminów, bo termin zabija kreatywność. Jak ktoś chce szybko, to zapraszamy projekty gotowe, rozwijamy ten dział naprawdę z myślą o Waszej wygodzie.

Dział indywidulany, jest dla osób, które chcą czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego i też liczą się z kosztami ok. 200 zł za m2 projektu budowlanego z koncepcją wnętrz.